28 Ekim günü Atatürk Büstüne Çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri, 29 Ekim sabahı Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Uğur SEZER’in tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.
 
        İlçemiz Kapalı Pazar yerinde devam eden kutlamalar; Kaymakamımız Uğur SEZER ve Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN’ın törene katılanların ve halkın bayramlarını kutlamaları ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla beraber Kaymakamımız Uğur SEZER günün anlam ve önemini belirten konuşmasında özetle “Bizlerin bu bayramı yaşamamızı, bağımsız hür bir toplum olarak başımız dik durmamızı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa  Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, memleketimizin bağımsızlığı ve bekası uğruna şehit olan tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.  Halen Doğu ve Güneydoğu da ve sınır ötesinde memleketimize mahrem eli değmesin diye, teröre göz açtırmamak için gece gündüz nöbette, çatışmada bulunan kolluk kuvvetlerimiz, polis, jandarma özel harekat birlikleri ile Kahraman Ordumuz; bizlerin huzur ve rahatta yaşamamız için hayatları pahasına mücadele etmekteler. Onlara da buradan selam ve dualarımızı iletmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti olarak Ortadoğudaki savaş ve karışıklıklardan kaçan, göçen Suriyeli ve pek çok millete ensarlık yaptık, yapıyoruz. Bayrak yoksa, vatan yoktur, devlet yoktur. Bize, bu vatana, bir şey olursa gidecek yerimiz, bize ensar olacak dost da yoktur. Türk Milleti, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir millettir. Bu millet; rengini şehitlerimizin kanından alan Al Bayrağına ve vatanına canını hiçe sayarak sahip çıkmış, her zaman da çıkacağını tüm dünyaya Kurtuluş Savaşında olduğu gibi 15 Temmuzda da bir kez daha göstermiştir. Konu vatansa gerisi teferruattır.” Sözleri ile Armutlu Halkının bayramını kutladı. Konuşmanın akabinde okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösterilerle devam eden Bayram kutlamaları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir, kompozisyon, resim ve koşu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından son bulmuştur.
 
        İlçemizde yapılan kutlama etkinliklerine Kaymakamımız Uğur SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Kaymakam Refiği Osman ŞAHİN, Armutlu MYO Müdürü Prof. Dr, Jülide Hızal YÜCESOY, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri, İlçemizde bulunan Gaziler, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr