İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce organize edilen  8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı İhlas Tatil Köyü AQUA Park konferans salonunda düzenlendi.
 
Programa Kaymakamımız Uğur SEZER, eşi Fatime YAVUZ SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, eşi Fatma BİRKAN, Armutlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fehime Jülide HIZAL YÜCELSOY, Kurum Amirleri ve eşleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve eşleri S.T.K Üyeleri, Muhtarlar ile vatandaşlarımız katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Fikri ONURLAY açılış konuşmasını yaptı. Program akışı Tuğba ÇAKAN’ın Günün anlam ve önemini belirten konuşması, Afrin şehitleri konulu slayt gösterisi, Kahraman kadın konulu 1 şiir okunası, Halide Edip ADIVAR’ın öz geçmişi sunum eşliğinde okunması ve Armutlu Halk Eğitim Merkezi giyim teknolojisi bölümünün öğretmenleri Emine KIRBAŞ’ın yönetiminde kıyafetlerin sunumu ile devam etti. Fotoğrafçılık dalında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Fehime Jülide HIZAL YÜCELSOY, Başkanı Mehmet BİRKAN ve Kaymakamımız Uğur SEZER tarafından verildi. Program Armutlu Belediyesinin destekleri ile gelen Yalova Musiki Derneğinin konseriyle devam etti.
 
Program sonunda Fıstıklı Kadınları Kalkındırma Derneğinin hazırladığı ürünler Afrin Zeytin Dalı Harekatına destek için Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Kadınlarımızın yaptığı çalışmalar büyük beğeni topladı.
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr