Uzun yıllardır beklenen ve İlçenin en önemli sorunlarından biri olan Doğalgaz, İlçemizde yapılan sembolik törenle halkımızın huzurunda Armutlu ile buluştu.
        
     120 km ye yakın ana ve ara hatlarla birlikte 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan doğalgaz altyapısı bitirilmiş olup testlerde son aşamaya gelmiştir. Abonelik işlemleri ile ilgili altyapı çalışmaları ve yetkili firmalara yaptırılan projelerle birlikte Kasım sonuna abonelikler başlayacaktır.
 
     Armutlu Belediyesi önünde söz verilen tarihte yapılan doğalgaz meşale törenine; Kaymakamımız Uğur SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Kaymakam Refiki Osman ŞAHİN, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin ve STK ların başkanları, ARMAGAZ yetkilileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Armutlu Halkı katıldı.
 
      Törende konuşan Sayın Kaymakamımız Uğur SEZER; “ Armutlu için tarihi bir gün. Yıllardır beklenen ve Esenköy’e kadar gelip tehlikeli virajlar nedeniyle bu güne kadar ilçemize gelemeyen doğalgaz, aldığımız karar ve Sayın Valimizin desteği, Belediyemizin de hummalı çalışması ile kritik noktaları geçtik. Zor ve sıkıntılı süreçlerden sonra bugün, bu güzel mutluluğu birlikte yaşamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Armutlu halkının sabrı, Armagaz yetkililerinin hızıyla birlikte ilçe içindeki tüm çalışmalar tamamlandı. Ana hattın testleri de tamamlanmış olup, abonelik çalışmalarına müteakip bu ay sonuna evlerimizde yakmış olacağız inşallah. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Doğalgazın Armutlu’ya gelmesi, yaz nüfusunun 100 bini geçen Armutlunun gelişiminde önemli rol alacak, bu vesile ile vatandaşlarımız kışın da Armutlu da huzurlu ve sıcak bir hayat geçirecek. Nüfus artışıyla birlikte Belediye gelirleri artışı ile beraber kamu hizmetleri de de hak ettiği noktaya taşınacaktır. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.” Dedi.
 
        Yapılan konuşmaların ardından Armutlu Belediyesi önünde doğalgaz hattından çekilen doğalgaz meşalesi yakılarak, Armutlu halkının sevinci ile tören yapıldı.  
 
 
 
 
      
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr