Aç-ıkıyorlar, Su-Suyorlar ama Konuşamıyorlardı.
 
Armutlu Kaymakamlığı ve Armutlu Belediyesinin ortak yürüttüğü;  Sokak hayvanlarının ağır kış şartlarında aç kalmamaları, karnı tok ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için proje hayata geçirildi.
 
Kaymakamımız Uğur SEZER konuşmasına;  “Yaradılanı severim Yaradan’dan ötürü” diyerek sözlerine başladı. Kalbi ve merhameti olan her insan sahipsiz hayvanları sever, sevmek ister. Sokak hayvanlarının da kanuni hakları olduğunu ve bunları uygulamak hem asli hem de insani görevimizdir.  Sahipsiz Hayvanları ağır kış şartları başlamadan önce,  önceden belirlediğimiz noktalara 10 adet Beslenme ve Su istasyonları kurduk.  Bu istasyonlara günde iki defa yemek ve mama verilmektedir. Sulukları ise şamandıralı olduğu için otomatik olarak dolmaktadır.  Kaymakamımız SEZER projede görevli personellere teşekkür ederek kışın en ağır olduğu günlerde de beslenme noktalarının aynı şevkle takip edilerek eksik bırakılmamasını tekrar etti. Bu sayede sahipsiz hayvanlar beslendiği noktalardan ayrılmıyorlar. Şiddete açık aç bir canlıyı korumak ve karnını doyurmak iyi bir insan olduğumuzu gösterir. Ama asıl insanlık bundan dolayı başka bir canlının şiddete maruz kalmasını önlemektir. Bu proje ile bunu da başaracağımıza inanıyorum diyerek sözlerine “Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız iyi insanlardır” diyerek Armutlu’yu tarif ettiğini belirtti.
 
Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan,  sahipsiz hayvanları korumak ve sevmek istiyorsak onların haklarını da iyi bilmemiz gerek.  Bir canlının doyduğunu görmek ve buna azda olsa katkıda bulunduğunu hissetmek kadar güzel bir duygu yoktur dedi.
 
Ardından Yemleme istasyonlarına yemler ve mamalar bırakılarak beslenmeleri sağlandı.  Törene Kaymakamımız Uğur SEZER, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Kamu Kurum ve Kuruluşları Amir ve Görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Vatandaşlarımızla birlikte geniş bir katılım sağlandı.
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr