Kaymakamlık toplantı salonunda fıstıklı köyü turizminin geliştirilmesi toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Uğur SEZER, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman ESKİ, Armutlu Meslek Yüksek Okulu Turizm Bölümü Öğretim görevlisi İlbey VAROL, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ata IRMAK, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet SÖĞÜT, Fıstıklı Köyü Otel, Motel ve Pansiyon sahipleri katıldı.
 
Fıstıklı Köyü turizminin geliştirilmesi toplantısında Kaymakamımız Uğur SEZER; Turizm imkanlarının geliştirilmesi, yöremizdeki tarihi ve turistik değerlerin korunması, tanıtılması, nitelikli tesislerin kurulması, Fıstıklı Köyünde turizme farkındalık uyandırılması konularına değinerek işletmecilere önemli görevler düştüğünü belirtti. Önemli bir turizm merkezi olan Fıstıklı köyünün potansiyelini kullanamadığını, elbirliği ile çalışılması gerektiğini belirterek, tüm otel motel ve pansiyon sahiplerinin bir arada olacağı turizm birliği veya derneği kurulmasının önemini dile getirdi.
 
Fıstıklı Köyü otel, motel ve pansiyon sahiplerinin Fıstıklı köyünde turizmin geliştirilmesi hususlarındaki görüş ve önerileri alınarak, karşılaştıkları sorunlar değerlendirilerek toplantı sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr