Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN ile Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk ÇELİK İlçemizde toplu açılış ve Kapaklı Köyü Balıkçı Barınağı temel atma örenine katıldı.
 
Kaymakamlık binası önünde karşılanan Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Kaymakamımız Uğur SEZER’i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ ve Kaymakamımız Uğur SEZER Başbakan Yardımcısı ve Bakanımıza günün anısına  hediye takdim ettiler.
 
Açılış Törenine Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ ve Eşi Çelebi YILMAZ’ın yanı sıra Yalova Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL,  Kaymakamımız Uğur SEZER, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL, İl Protokolü, İlçe Protokolü, ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN’ın açılış konuşmasının ardından sırasıyla Yalova Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL ve Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, konuşma yaptı. 
 
Konuşmaların ardından Armutlu Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri ile Sosyal Tesislerin açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN ile görüşüldü. Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’a fahri hemşerilik beratı takdim etti. Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK’e hediye takdim edildi.
 
Günün son programı olarak Kapaklı Köyü Balıkçı Barınağın temel atma törenine geçildi. Açılış konuşmasını Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol ÇITAK yaptı.
 
Ardından Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL, Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK , Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ,Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN konuşma yaptı.
 
Konuşmaların ardından, denizde bulunan balıkçı teknelerinin sirenleriyle eşlik etmesiyle birlikte coşkulu bir şekilde Balıkçı Barınağının temel atma töreni gerçekleştirilerek, Kapaklı Köyü Köy meydanında yemek ikramı ile program son buldu.
 
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr