Kaymakamımız Uğur SEZER, Muhtarlar günü sebebiyle tüm muhtarlarımızla kahvaltılı toplantı ile bir araya geldi.
 
Muhtarlar günü münasebetiyle, Muhtarlarımızın onuruna düzenlenen kahvaltılı toplantıya;  Kaymakamımız Uğur SEZER, Kaymakam Refiği Onur ŞAN, İlçe Emniyet Amiri Fatih Kuray ÜNLÜ, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman ESKİ, İlçe genelinde bulunan Mahalle ve Köy Muhtarları ile Kamu Kurum Amirleri iştirak etti.
 
Kaymakamımız Uğur SEZER yaptığı konuşmada; Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, devletimizin ve milletimizin gözü kulağı konumundadır.
 
Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Her zaman vatandaşımızın yanında olması gereken, hizmet aşkını bulunduğu bölgelere yansıtan ve zor günlerde elini taşın altına koyan muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunar,
 
Bu düşüncelerle İlçemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü kutlar, esenlikler dilerim diyerek sözlerini tamamladı.
 
Mahalle ve Köy Muhtarlarımıza çeşitli hediyeler verilmesiyle program son buldu.
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr