Okuyan, okuduğunu anlayan, anladıklarını yorumlayan, zihinsel becerilerini bu yetilerle desteklemiş ve milli, manevi, ahlaki yönlerini bir bütün halinde geliştirmiş nesiller yetiştirmenin önemini her fırsatta dile getiren Kaymakamımız Uğur SEZER’in talimatları ve destekleriyle Armutlu’da bir kitap okuma seferberliği başlatıldı.
 
İlçedeki ortaokulların tamamında eğitim gören toplam 527 öğrenci için “MEB Tavsiyeli 100 Temel Eser” içinden seçilen 4 kitap, Kaymakamımız Uğur SEZER ve beraberindeki İlçe protokolünce Dursun Dumangöz Ortaokulunda düzenlenen törenle öğrencilere dağıtıldı. Ayrıca 9 okulda tüm okulların sınıf kitaplıklarında 63 sınıf kitaplığı oluşturularak kitap temini sağlandı.
 
Kaymakamımız Uğur SEZER törende yaptığı kısa açıklamada “Öğrencilere dağıtılan kitapların dönem boyunca okunacağını ve sene sonuna doğru yapılacak sınavlar ve bilgi yarışmaları ile başarılı öğrencilerin ödüllendirileceğini, öğrencilerde kitap okuma sevgisini artırmanın temel amaç olması nedeniyle bu gibi projelerin Armutlu’ da artarak devam edeceğini” söyledi.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr