Kaymakamlığımız toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına Kaymakamımız Uğur SEZER, Armutlu Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Yaşar AYDINER, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yalova Uzmanı Murat ÖZKAN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Ali ÇETİNKAYA, Muhtarlarımız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, ilçemizdeki otel, motel, pansiyon sahipleri ve vatandaşlarımız katılarak yoğun ilgi gösterdi.
 
Faaliyet hakkında bilgiler veren Kaymakamımız Uğur SEZER “MARKA birçok faklı projelere destek vermiş, desteklerini sürdürmüştür. MARKA desteklerinden faydalanan kar amacı güden veya kar amacı gütmeyen kamu kurum kuruluşları, Kooperatifler, özel ve tüzel kişilikler her zaman başarılarını sürdürmüştür. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2018 yılı proje teklif çağrısını 28 Aralık 2017 tarihinde ilan etti. İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki eğitimin Geliştirilmesi Mali destek Programı, Ulaşım Araç ve Sistemleri Değer Zincirlerinin Güçlendirilmesi Mali destek Programı, Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Altyapı Mali destek Programı ve Turizm Mali Destek Programları ile ilgili eğitim ve bilgilendirme yaparak ilçemizde farkındalık oluşturacağız. İlçemizde turizmle ilgili bir potansiyel var. Doğası, termal kaplıcaları, denizi ile önemli bir turizm potansiyeli var. Bizler bu potansiyeli verimli ve sürdürülebilir bir şekilde arttırarak bundan nasıl yararlanırız. Aynı zamanda konaklayacak misafirlerimizi değişik alternatifler sunarak hizmet kalitemizi yükselterek sektörü tüm yıla yayarak gelir düzeyini arttırmalıyız. Burada yapacağımız en önemli iş eksikliklerimizin giderilerek hedeflerimizi uygulanabilir hale getirerek Armutlu yaşanabilir konforlu, refah seviyesi yüksek ve huzurun başkenti olmasını sağlamak olacaktır. Sizler yeter ki çalışmak üretmek isteyin, Devletimiz tüm kurum ve kuruluşları ile siz vatandaşlarımızın yanındadır. Mali Destek Programları kapsamında sunum için Armutluya gelerek bizleri yalnız bırakmayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine ve siz değerli katılımcılara teşekkürlerimi sunar, Armutlu için hayırlı olmasını temenni ederim.” Dedi
 
Kaymakamımız Uğur SEZER’in konuşmasının ardından Kalkınma Ajansı Uzmanı Sayın Murat ÖZKAN, MARKA projeleri hakkında sunumunu gerçekleştirdi. Sunumun ardından soru cevaplarla birlikte verimli bir toplantı gerçekleştirildi.
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr