Kaymakamımız Uğur SEZER tarafından ortaöğretim  öğrencilerine  Çanakkale Destanı Arttırılmış gerçeklik haritası dağıtımı yapıldı.
Kaymakamımız Uğur SEZER Dursun Dumangöz Ortaokulunda yaptığı konuşmada; Aziz şehitlerimiz, “Çanakkale Geçilmez” dediniz ve Çanakkale geçilmedi. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin zaferi oldu. Vatan sevgisi ve iman gücünün, şehadet bilincinin zaferi oldu. Bizlere düşen ise bu zaferi yıllar boyunca nesilden nesile aynı coşkuyla, aynı onurla aktarmaktır. Çanakkale Destanı'nın her satırının sizlerin kanıyla yazıldığını anlatmaktır. Sizler rahat uyuyun, bizler bunu son nefesimize kadar anlatacağız. Ve bizlere emanet ettiğiniz bu vatanı, her ne pahasına olursa olsun, canımızdan mukaddes bilip sahip çıkacağız. Bu nedenle dağıtılan bu haritalar Çanakkale Destanını teknoloji ile birleştirerek öğrencilerimize dağıtmanın büyük önem arz ettiğini, çocuklarımızın da bunun kıymetini bilerek destanın önemini kavramalarını ve bu güne kadar ki Tüm Aziz Şehitlerimizin hatırasına memleketimiz için daha çok çalışmalıyız, diyerek sözlerini tamamladı.
Ayrıca Kaymakamımız Uğur SEZER tarafından Dursun Dumangöz Ortaokulunun başlatmış olduğu Kitaplarla Büyüyoruz Projesi 1.inci etabında derece giren ilk 3 öğrenciye hediye takdim edildi.
Dursun Dumangöz Orta Okulu ve Tanşu Aksoy Orta Okulunda okuyan öğrencilere haritanın kullanılışı, tablet ve telefonlara nasıl indirileceği uygulamalı olarak Meral Evcim ÖZDEMİR tarafından anlatımı yapıldı.
Son olarak Orta öğretimde okuyan tüm öğrencilere Çanakkale Destanı arttırılmış gerçeklik harita dağıtımı Kaymakamımız Uğur SEZER ve beraberindekiler tarafından yapıldı.
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr