Kaymakamımız Uğur SEZER’in destek ve himayelerinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı faaliyetleri kapsamında başlatılan, ilçe genelindeki tüm ortaokul öğrencilerini kitap okumaya sevk etmeyi amaçlayan okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan nesiller yetiştirmenin önemi üzerine inşa edilmiş olan “Satırlardan Yüreklere” isimli kitap okuma projesi; ortaokullar arasında Armutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan bilgi yarışması ile sona erdi.
 
İlçemizdeki tüm ortaokullarda 18.04.2018 tarihinde yapılan ve Kaymakamlığımızca öğrencilere dağıtılan kitaplardan hareketle hazırlanan soruları içeren test sınavında okullarını temsil etmeye hak kazanan öğrenciler 30.05.2018 tarihinde yapılan büyük finalde ter döktü. Çekişmeli geçen yarışma sonucunda Dursun Dumangöz Ortaokulu birinci, Tanşu Aksoy Ortaokulu ikinci, Armutlu İmam Hatip Ortaokulu üçüncü, Kapaklı Tülay İlgen Ortaokulu dördüncü ve Fıstıklı Ortaokulu beşinci oldu.
 
Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilerimiz Kaymakamımız Uğur SEZER tarafından altınla ödüllendirildi. Kaymakamımız Uğur SEZER, dağıtılan kitapları büyük bir özveriyle okuyan öğrencileri tebrik ederek, çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr